Powwow în 1 decembrie la Bucureşti!
Thread poster: Bernd Müller (X)
Bernd Müller (X)
Bernd Müller (X)
Germany
Local time: 06:53
German to Romanian
+ ...
Nov 1, 2012

Veniţi cât mai mulţi, dragi colegi!

 
Maria Macovei
Maria Macovei  Identity Verified
Romania
Local time: 07:53
English to Romanian
+ ...
Count me in. Nov 1, 2012

Constanta vine cu siguranta Cu ce sa ne pregatim?

 
Bernd Müller (X)
Bernd Müller (X)
Germany
Local time: 06:53
German to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Înscrie-te te rog în listă, la "powwowuri"! Nov 1, 2012

Înscrie-te te rog/ înscrieţi-vă vă rog în listă, la "powwowuri"- Bucureşti!

Nu-s eu organizatorul- dar am zis că e mai bine, dacă public şi aici anunţul- aşa îl citesc probabil mai mulţi!


Maria Macovei wrote:

Count me in.

Constanta vine cu siguranta Cu ce sa ne pregatim?


 
Anca Mihaela
Anca Mihaela
Romania
Local time: 07:53
English to Romanian
+ ...
Nu văd nimic serios Nov 5, 2012

Din păcate, nu îmi pare a fi ceva serios în toată "organizarea" asta. Nu mă voi prezenta.

 
Bernd Müller (X)
Bernd Müller (X)
Germany
Local time: 06:53
German to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
Ei- răbdare, tinereţe! Nov 6, 2012

Doar mai sunt cam 4 săptămâni! Şi- e lucru cunoscut, bucureştenilor noştri le trebuie ceva mai mult timp să se hotărească!

Deocamdată se aşteaptă să se înscrie cei interesaţi, pe listă. Dacă s-au înscris destui colegi, atunci de-abia are rost să se stabilească locul întâlnirii şi ora exactă- doar trebuiesc reţinute ceva mese, funcţie de nr. de persoane!

Eu aş propune restaurantul "Vatra", de pe str. Ion Brezoianu 19 - este f. central, cunoscu
... See more
Doar mai sunt cam 4 săptămâni! Şi- e lucru cunoscut, bucureştenilor noştri le trebuie ceva mai mult timp să se hotărească!

Deocamdată se aşteaptă să se înscrie cei interesaţi, pe listă. Dacă s-au înscris destui colegi, atunci de-abia are rost să se stabilească locul întâlnirii şi ora exactă- doar trebuiesc reţinute ceva mese, funcţie de nr. de persoane!

Eu aş propune restaurantul "Vatra", de pe str. Ion Brezoianu 19 - este f. central, cunoscut- sper, uşor de găsit, se mănâncă bine, muzica nu-i de loc supărător de tare, aspect atractiv, etc.


Restaurant Vatra - Restaurant cu Specific Romanesc
vatra.ro/ -

Strada Actor Ion Brezoianu 19 București 010131, Rumänien
021 315 8375

Avantaj special: dacă avem soare şi vreme bună, nu putem plimba puţin şi prin Cişmigiu!--

Dar mai sunt şi destule altele!

Se poate alege şi o temă anume care să fie discutată la întâlnire- dacă se doreşte acest lucru. Dar, la toate powwourile la care am fost- numai 2, e drept- nu se aleseseră teme; scopul dedicat a fost cunoaşterea colegilor.

[Bearbeitet am 2012-11-06 07:13 GMT]
Collapse


 
Bernd Müller (X)
Bernd Müller (X)
Germany
Local time: 06:53
German to Romanian
+ ...
TOPIC STARTER
S-a schimbat data: 15 decembrie! Nov 17, 2012

S-a schimbat data: 15 decembrie!

 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Powwow în 1 decembrie la Bucureşti!






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »