Probleme cu job-notification (si kudoz)
投稿者: catalina savu
catalina savu
catalina savu  Identity Verified
ルーマニア
ドイツ語 から ルーマニア語
Nov 18, 2009

Buna tuturor,

De o buna bucata de vreme nu primesc alertele de joburi sau intrebari kudoz. Am studiat problema pe FAQ, am cerut sprijin staff-ului, aparent s-a rezolvat pentru 2,3 zile, dar sunt din nou fara notificari. Are sau a avut cineva problema asta si a reusit sa o rezolve intr-un fel oarecare? Voi aplica orice sugestie.

Multumesc mult!


 
Carmela Moldovan
Carmela Moldovan  Identity Verified
ルーマニア
Local time: 00:42
ドイツ語 から 英語
+ ...
si la mine e la fel ! Nov 19, 2009

nu am nicio solutie...

 
k33pwalkin
k33pwalkin
Local time: 00:42
英語 から ルーマニア語
+ ...
Cont de e-mail Nov 19, 2009

Am intampinat aceeasi problema; contactand personalul administrativ, am fost sfatuita ca, in cazul in care am un cont de e-mail in alta parte decat pe Yahoo, sa-l aleg pe acesta pentru a primi tot ce e legat de kudoz. Se pare ca exista o problema cu Yahoo si ca, desi se incearca rezolvarea ei, aceasta nu se va remedia prea curand.
Deocamdata n-am "operat modificarea", asa incat nu pot sa garantez ca solutia functioneaza...


 
Cristiana Coblis
Cristiana Coblis  Identity Verified
ルーマニア
Local time: 00:42
2004に入会
英語 から ルーマニア語
+ ...
Soluţie alternativă - Cititor RSS Nov 19, 2009

Dacă nu doriţi să vă creaţi încă o adresă de mail, eu recomand să vă abonaţi prin flux RSS cu orice cititor RSS (eu folosesc Google Reader). De multe ori, anunţurile ajung mai rapid pe Google Reader decât prin email şi nici nu se rătăcesc prin folderele de Junk.
Eu folosesc RSS pentru că mă deranjează să primesc un număr prea mare de mesaje e-mail, care trebuie ulterior şterse, clasificate etc., prefer fluxul RSS, care nu este atât de high maintenance.
În par
... See more
Dacă nu doriţi să vă creaţi încă o adresă de mail, eu recomand să vă abonaţi prin flux RSS cu orice cititor RSS (eu folosesc Google Reader). De multe ori, anunţurile ajung mai rapid pe Google Reader decât prin email şi nici nu se rătăcesc prin folderele de Junk.
Eu folosesc RSS pentru că mă deranjează să primesc un număr prea mare de mesaje e-mail, care trebuie ulterior şterse, clasificate etc., prefer fluxul RSS, care nu este atât de high maintenance.
În partea de sus a casetei de joburi şi KudoZ de pe prima pagină, există pictogramele de RSS care permit abonarea foarte simplă în orice cititor RSS.
Multă baftă
Collapse


 
Tatiana Neamţu
Tatiana Neamţu
ルーマニア
Local time: 00:42
英語 から ルーマニア語
+ ...
Offtopic: Testare Google Reader Nov 19, 2009

Am încercat şi eu acum să includ în Google Reader forumul Romanian şi secţiunea Lucrări de traducere. Să vedem cum funcţionează

PS: recunosc, acest post e ca să testez cum îmi afişează agregatorul posturile în cadrul unui topic pe forum


 
catalina savu
catalina savu  Identity Verified
ルーマニア
ドイツ語 から ルーマニア語
TOPIC STARTER
Multumesc mult Nov 19, 2009

Am verificat cu o noua adresa, pe google, si functioneaza. Dar voi incerca si varianta cu cititorul RSS.

Multumesc pentru timpul de a-mi raspunde!


 


このフォーラムには、モデレータが指定されていません。
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Probleme cu job-notification (si kudoz)






Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »