Güncel şartlarda yurdışından ödeme alma
Thread poster: Mehmet Akıncı
Mehmet Akıncı
Mehmet Akıncı  Identity Verified
Türkiye
Local time: 02:15
Arabic to Turkish
+ ...
Nov 6, 2023

Herkese merhaba. Proz üzerinden iş alan biri değilim. Sadece buradaki bilgilerimle bana ulaşıp bir süre çeviri yaptığım bir iki firma oldu. Bunlardan birinden 100 dolar kadar ödeme alacağım. Ama güncel şartlarda transfer için en uygun yol hangisidir diye siz tecrübeli arkadaşlara sormak istedim. Gönderilecek ülke Uman. Ben Türkiye'deyim. Paypal çalışmıyor sanırım. Ziraat Bank hesabım var. Buradan 100 doların transferi mantıklı mı? Kesinti ne kadar olur? Ya da kar�... See more
Herkese merhaba. Proz üzerinden iş alan biri değilim. Sadece buradaki bilgilerimle bana ulaşıp bir süre çeviri yaptığım bir iki firma oldu. Bunlardan birinden 100 dolar kadar ödeme alacağım. Ama güncel şartlarda transfer için en uygun yol hangisidir diye siz tecrübeli arkadaşlara sormak istedim. Gönderilecek ülke Uman. Ben Türkiye'deyim. Paypal çalışmıyor sanırım. Ziraat Bank hesabım var. Buradan 100 doların transferi mantıklı mı? Kesinti ne kadar olur? Ya da karşı taraf proz aracılığıyla olabilir dedi. Onlar proz'a paypal ile gönderiyorlarmış, proz'da bize. ama nasıl gönderiyor bilmiyorum. Hulasa en hızlı, en makul hangi yol diye söylerseniz memnun olurum. Proz ile olacaksa bunun adımları nedir kısaca, ne yapmalıyım?

[Edited at 2023-11-06 08:22 GMT]
Collapse

Hamid Aydin
Hamid Aydin  Identity Verified
Türkiye
Local time: 02:15
Member (2008)
English to Turkish
+ ...
Proz*Pay Nov 6, 2023

Merhaba,

PayPal hesabınız olmasa bile müşteriniz Paypal'i kullanarak Proz*Pay hesabınıza ödeme yapabiliyor. Siz de, proz.com profiliniz üzerinden Türkiye'de istediğiniz bankaya parayı aktarabiliyorsunuz. Bunları yaparken de belli yüzdelerde komisyon alıyor sistem.

Proz*Pay hesabı oluşturmak için proz.com profil ayarlarına bakabilirsiniz. Ödeme almak için ise profil linkinizi vermeniz yeterli olur.

İyi çalışmalar,

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

Güncel şartlarda yurdışından ödeme alma

Translation news in Türkiye

Protemos translation business management system
Create your account in minutes, and start working! 3-month trial for agencies, and free for freelancers!

The system lets you keep client/vendor database, with contacts and rates, manage projects and assign jobs to vendors, issue invoices, track payments, store and manage project files, generate business reports on turnover profit per client/manager etc.

More info »
TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »